Nowa wytrzymała brama Check Pointa zabezpiecza przemysłowe systemy kontroli i infrastrukturę krytyczną przed najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi
Firma Check Point zaprezentowała nową wytrzymałą bramę bezpieczeństwa 1570R do ochrony sieci w infrastrukturze krytycznej, Industrial Control Systems (ICS) oraz systemów SCADA przeciwko wszelkim rodzajom zaawansowanych cyberzagrożeń V generacji. 1570R zapewnia niezrównaną wydajność, technologię bezpieczeństwa zapobiegania zagrożeniom, łatwość wdrażania i kontroli oraz niezawodność w najbardziej wymagających warunkach przemysłowych, takich jak elektrownie, zautomatyzowane fabryki i floty morskie.
2020-06-22, 10:14

Indeks wywiadu zagrożeń IBM 2020 wykazał, że ukierunkowane ataki na zasoby ICS i SCADA wzrosły o ponad 2000% w 2019 r. Z kolei badanie SANS 2019 dotyczące stanu cyberbezpieczeństwa OT / ICS wykazało, że 61% incydentów zakłóciło technologię operacyjną (OT). Szeroka powierzchnia ataku, wymaga najbardziej zaawansowanego, kompleksowego bezpieczeństwa, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się zagrożeń z laptopów i telefonów komórkowych pracowników w celu zainfekowania systemów OT.

Nowa brama 1570R zapewnia:

  • Wiodącą w branży wydajność i ochronę: 400 Mb/s wydajności zapobiegania zagrożeniom z ponad 60 usługami bezpieczeństwa, aby powstrzymać ataki przed zakłóceniem operacji. Wymusza całkowitą segmentację między sieciami IT i OT oraz zapewnia szczegółową kontrolę w całym środowisku OT.
  • Pełne bezpieczeństwo dla złożonych środowisk SCADA i ICS: identyfikuje i zabezpiecza ponad 1500 wiodących protokołów i poleceń SCADA oraz ICS używanych w sektorach energetycznym i energetycznym, produkcji, systemach zarządzania budynkami i urządzeniach IoT. 1570R elastycznie obsługuje połączenia sieci przewodowej, Wi-Fi lub modemu LTE, zapewniając łatwe i elastyczne zabezpieczenia dla inteligentnych aplikacji miejskich (inteligentne parkometry, przystanki autobusowe, inteligentne oświetlenie, czujniki środowiskowe) oraz inteligentnych sieci (inteligentne liczniki, automatyzacja podstacji).
  • Wytrzymała obudowa: półprzewodnikowa obudowa 1570R umożliwia ekstremalny zakres pracy od -40 ° C do + 75 ° C. Jest certyfikowany zgodnie z najbardziej rygorystycznymi specyfikacjami (IEEE 1613 i IEC 61850-3) w zakresie ciepła, wibracji i odporności na zakłócenia elektromagnetyczne.

1570R uzupełnia istniejącą gamę bram bezpieczeństwa Check Point, które zapewniają pełną widoczność i szczegółową kontrolę całego ruchu sieciowego, aby zapobiec atakom na sieci, urządzenia i procesy logiczne. Urządzeniami bezpieczeństwa zarządza się za pomocą najnowszego oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem R80, które obsługuje wdrażanie „zero-touch” i scentralizowane zarządzanie siecią za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika.

1570R zastępuje wytrzymałą bramę 1200R. Pełne szczegóły są dostępne pod adresem:
https://www.checkpoint.com/products/industrial-control-systems-appliances/

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy