Check Point wprowadza nowy system Infinity SOC, wykorzystujący sztuczną inteligencję w celu szybkiego i dokładnego zapobiegania cyberatakom.
Check Point Infinity SOC to scentralizowane narzędzie w organizacji, które wykorzystując sztuczną inteligencję, stale monitoruje i analizuje działania ludzkie, procesy oraz technologie reagując i zapobiegając incydentom cyberbezpieczeństwa.
2020-07-09, 13:48

Nowością Infinity SOC jest wykorzystanie – jako pierwszej w branży - sztucznej inteligencji (AI) w procesie wykrywania fałszywych alarmów i automatycznego wskazania i naprawy newralgicznych punktów struktury bezpieczeństwa firmy za pomocą jednego kliknięcia. System Infinity SOC wykorzystuje analizę incydentów do filtrowania milionów nieistotnych dzienników i alertów, pomagając zespołom ds. bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach skutecznie i szybko odpierać zewnętrzne cyberataki.

- Infinity SOC pozwala zespołom bezpieczeństwa opanować codzienne przeciążenie alertami o zdarzeniach i eliminuje martwe punkty w sieci, aby automatycznie wskazywać i blokować najbardziej wyrafinowane ataki, zanim spowodują szkody - powiedział Itai Greenberg, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w Check Point.  - Zaawansowana analiza oparta na sztucznej inteligencji i zasobom wywiadowczym, pozwala na najszybszą i najbardziej ukierunkowaną odpowiedź. Żadne inne rozwiązanie nie oferuje takiego połączenia zautomatyzowanych funkcji zapobiegania, wykrywania, badania i naprawy w jednej platformie - dodaje.

Dotychczas większość organizacji używała wielu produktów punktowych do identyfikacji zagrożeń zewnętrznego ataku. Takie działanie wiązało się z codzienna analiza i generowaniem milionów dzienników zdarzeń i alertów. W badaniu SOC* 68% respondentów stwierdziło, że połowa analizowanych przez nich zdarzeń miała wyniki fałszywe. Stąd większość specjalistów ds. bezpieczeństwa IT uważa, że głównymi wyzwaniami operacyjnymi są prace związane z analizowaniem i usuwaniem incydentów (52% cytowanych), dokładne identyfikowanie najbardziej krytycznych zdarzeń (52%) oraz przeciążenie logów i alerty (51%). Check Point Infinity SOC rozwiązuje te problemy i pomaga przedsiębiorstwom chronić ich sieci, zapewniając: 

1.      Dokładność: automatycznie odsłania nawet najbardziej ukryte ataki z milionów dzienników i alertów, wykorzystując pierwszą w branży analizę incydentów AI. Infinity SOC automatycznie sortuje alerty, aby umożliwić szybszą reakcję na krytyczne ataki. Zapobiega również uruchamianiu kampanii phishingowych przeciwko użytkownikom przez usunięcie podobnych firmowych domen. 

2.      Szybkie wykrywanie incydentów: Infinity SOC jest zasilany przez ThreatCloud, największą na świecie sieć współpracy do walki z cyberprzestępczością, umożliwiającą zespołom wywiad na temat dowolnego typu ataku, w tym globalnego rozprzestrzeniania się, terminów i wzorów ataku czy DNA złośliwego oprogramowania. Obejmuje to również wyszukiwanie głębokiego linkowania w mediach społecznościowych i OSINT. Podejrzane pliki są szybko sprawdzane przy użyciu emulacji zagrożeń SandBlast, która ma najlepszy w branży wskaźnik wyłapywania złośliwego oprogramowania. 

3.      Ujednolicony system: Infinity SOC to pojedyncza, centralnie zarządzana platforma chmurowa, która poprawia wydajność operacyjną zespołów i obniża całkowity koszt działania. Wdraża się w kilka minut i pozwala uniknąć kosztownego przechowywania dzienników i problemów związanych z prywatnością dzięki unikalnej analizie zdarzeń w chmurze, która nie eksportuje i nie zapisuje dzienników zdarzeń. - Kluczowe znaczenie miało dla nas znalezienie rozwiązania, które pomogłoby nam poradzić sobie z codziennym zalewem alertów i wydarzeń oraz znaleźć garść autentycznych, potencjalnie szkodliwych zagrożeń dla naszych sieci - powiedział Soren Kristensen, inżynier ds. Bezpieczeństwa w firmie Terma A / S.

KONTAKT / AUTOR
Miłosz Stolarz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy