Firmowa sieć pod ochroną - seria 15000 i 23000
Check Point ® Software Technologies Ltd., największy na świecie wyspecjalizowany dostawca rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, poinformował w tym tygodniu o wprowadzeniu na rynek nowych serii produktów, oznaczonych numerami 15000 i 23000.
2016-01-29, 12:19

Nowa, specjalnie zaprojektowana platforma sprzętowa pozwala zwiększyć bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej zarówno dziś, jak i w przyszłości, umożliwiając m.in. zapobieganie atakom wykorzystującym luki „zero-day”.

Coraz bardziej zaawansowane technicznie metody stosowane przez cyberprzestępców  poważnie osłabiają skuteczność tradycyjnych zabezpieczeń. Z opublikowanego niedawno przez firmę Check Point raportuwynika, że każdej godziny pobieranych jest ponad 106 nieznanych jeszcze niebezpiecznych programów – i liczba ta stale rośnie. Mimo to tylko nieznaczny odsetek firm korzysta z najnowszych zabezpieczeń, zdolnych zapobiegać atakom wykorzystującym luki „zero-day”. Główną przyczyną tego stanu rzeczy są obawy, że rozwiązania takie spowodują pogorszenie wydajności i niezawodności sieci.

— Aby obronić się przez cyberatakami, wszystkie firmy – zarówno małe, jak i duże – muszą zmodernizować infrastrukturę w sposób, który zapewni większą odporność na zagrożenia, większą wydajność i wyższy poziom techniczny — stwierdził Gabi Reish, wiceprezes działu zarządzania produktem w firmie Check Point. — Oferując pełny zakres rozwiązań chroniących centrum przetwarzania danych przed atakami, produkty firmy Check Point serii 15000 i 23000 stanowią narzędzia, dzięki którym osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie infrastruktury informatycznej mogą mieć pewność, że nie zostaną w tyle za cyberprzestępcami ani dziś, ani jutro.

Nowe produkty firmy Check Point serii 15000 i 23000 zabezpieczają zaawansowane sieci komputerowe używane przez korporacje i centra przetwarzania danych przy użyciu unikalnej technologii, stanowiącej połączenie najbardziej kompleksowych i technicznie zaawansowanych zabezpieczeń z dedykowaną platformą sprzętową; pozwala to zapewnić wymagany poziom bezpieczeństwa bez pogorszenia wydajności i niezawodności infrastruktury. Nowe produkty oferują między innymi:

Dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii zapobiegania atakom. Obecne w dzisiejszym środowisku zagrożenia wymagają stosowania technologii nowej generacji, pozwalającej zapobiegać atakom z wyprzedzeniem. Nowe produkty firmy Check Point oferują w pełni zintegrowaną zaporę typu „firewall”, system zapobiegania włamaniom (IPS), zabezpieczenia antybot i antywirus, system monitorowania aplikacji, system filtrowania URL oraz wyróżnione nagrodami rozwiązanie typu „piaskownica”: Check Point SandBlast.

Najbardziej skalowalne i niezawodne rozwiązanie, pozwalające zaspokoić rosnące potrzeby firm w zakresie przetwarzania szyfrowanych danych. Umożliwiając monitorowanie szyfrowanych połączeń (SSL) bez zmniejszania szybkości transmisji, produkty firmy Check Point są przygotowane na to, że coraz więcej metod ataku wykorzystywać będzie połączenia szyfrowane.

Platforma technologiczna już dziś zaprojektowana z myślą o zagrożeniach, które pojawią się dopiero w przyszłości. W nowych produktach firmy Check Point zastosowano nowoczesne zasady konstrukcji zabezpieczeń, takie jak: wszechstronna nadmiarowość, wsparcie dla różnych typów okablowania (kabli miedzianych i światłowodów), system zarządzania zewnętrznego („out-of-band”) oraz karty rozszerzeń 40G, pozwalające zwiększać wydajność systemu w miarę wzrostu obciążenia sieci. Wszystko to nie tylko pozwala skutecznie walczyć z istniejącymi zagrożeniami, ale także stanowi solidny fundament, na którym będzie można budować systemy zabezpieczeń w przyszłości.

— Rozwiązania pozwalające redukować zagrożenia systemów komputerowych stanowią niezbędny element współczesnej infrastruktury informatycznej — twierdzi Simon Lewis, znany międzynarodowy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego oraz prezes i założyciel firmy usługowej Dataway, specjalizującej się w zabezpieczaniu sieci. — Naszym klientom polecamy produkty najwyższej jakości, zdolne dostosować się do stale zmieniających się zagrożeń. Check Point rozumie skomplikowane problemy bezpieczeństwa systemów informatycznych dużych korporacji i dysponuje technologią zdolną zabezpieczyć klientów przed atakami.

KONTAKT / AUTOR
Miłosz Stolarz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy