Jardin Riche otwiera zakład produkcyjny w Suchedniowie
Jardin Riche, producent landrynek smakowych, uruchomił zakład w Suchedniowie. Inwestycja za ponad 2 mln zł z nowoczesną linią produkcyjną, gdzie pracę znajdzie docelowo około 50 pracowników, przełoży się na produkcję 300 tys. puszek miesięcznie. Pierwsze zamówienia jadą do USA. W Polsce landrynki pod marką Jardin Riche pojawią się m.in w sieciach Top Market, Minuta8 i Społem.
2016-02-23, 13:09

Nowe landrynki smakowe Jardin Riche (Bogaty Ogród), wyprodukowane z zakładzie w Suchedniowie mają pojawić się w sklepach już pod koniec lutego. Polska firma Jardin Rich będzie próbowała podbić nimi podniebienia Polaków. Początkowo produkcja wyniesie 200-300 tys. puszek, a później 1 mln puszek miesięcznie.


Moce produkcyjne zakładu mają możliwość produkcji 1 mln puszek miesięcznie. Teraz koncentrujemy się na budowie sieci dystrybucji i zamówieniach. Nie ograniczymy się jednak jedynie do produkcji własnych produktów – zapowiada Jędrzej Szynkarczuk, prezes Sympatic, firmy dystrybucyjnej, wyłącznego partnera Jardin Rich w UE.


Zgodnie z danymi KPMG, Polska ma ponad 3% udział w całkowitej sprzedaży detalicznej segmentu wyrobów cukierniczych Unii Europejskiej. Podobnie jak w przypadku pozostałych segmentów polski rynek zajmuje dominującą pozycję wśród krajów Europy Środkowej i Wschodniej – przypada na niego 52% sprzedaży w regionie. Dobre perspektywy rozwoju mogą mieć pastylki, gumy rozpuszczalne, landrynki czy żelki. Zdaniem ekspertów kartą przetargową mogą być wyjątkowe smaki i kształty produktów lub – jak w przypadku Jardin nowe podejście do produktu.


W pierwszej fazie Jardin Riche będzie produkował 4 odmiany smakowe landrynek, w innowacyjnych opakowaniach z magnesami, które mogą być zbierane w kolekcje. To zupełnie inne podejście w porównaniu do dotychczas oferowanych na rynku produktów (torebki foliowe). Co więcej, Jardin Riche zaoferuje na początek 6 odmian tematycznych magnesów, nawiązujących do historii Polski, wydarzeń świątecznych, czy też znanych i ważnych miejsc i odkryć w Polsce i na świecie. Producent liczy, że landrynki mogą dzięki tym walorom stać się ciekawym prezentem.


Chcemy zaoferować polskim i zagranicznym konsumentom kolekcjonerskie, tematyczne serie słodkich produktów. Jednocześnie będziemy wprowadzać nowe, niespotykane dotychczas smaki landrynek. To nowatorskie podejście na naszym rynku - dodaje J. Szynkarczuk.


Jak twierdzą przedstawiciele Jardin Riche kategorie landrynek smakowych i funkcjonalnych będą w przyszłości szybko rosły i tu upatrują największego potencjału.



Własne produkty i produkcja private label

Nie oznacza to, że firma ograniczy się do produktów własnych. Przedstawiciele firmy Jardin Rich nie wykluczają wykorzystania mocy produkcyjnych nowoczesnej linii w Suchedniowie koło Kielc do produkcji usługowej (marek własnych sieci).


Nasze zdolności produkcyjne pozwalają na swobodne zagospodarowanie nowoczesnej linii produkcyjnej i produkcję usługową. Co więcej, mamy możliwość zaoferowania specjalnych projektów opakowań dla Klientów – podkreśla prezes Sympatic.

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.