Check Point Software ulepsza swoje rozwiązanie Secure Access Service Edge, aby bezpiecznie łączyć pracę zdalną i hybrydową
Harmony Connect SASE oferuje teraz usługę VPN-as-a-service, nowe globalne PoP i ulepszenia zabezpieczeń, które łatwo dostosowują się do pojawiających się wymagań biznesowych, aby zapewnić płynną łączność sieciową i zapobiegać zagrożeniom
2022-02-02, 09:11

Firma Check Point® Software Technologies, ogłosiła, że udoskonalona wersja Harmony Connect Secure Access Service Edge (SASE) zapewi:

  • Łączność typu zero-trust z aplikacjami korporacyjnymi dzięki usłudze VPN jako usłudze dostarczanej w chmurze
  • Poprawioną szybkość łączności na całym świecie dzięki nowym globalnym punktom obecności (PoP)
  • Zwiększone bezpieczeństwo Twojego środowiska dzięki walidacji położenia urządzenia dla urządzeń zdalnych

Ponieważ wiele organizacji pracuje zdalnie, a niektóre nawet na stałe przechodzą na modele pracy hybrydowej lub zdalnej, nowe ulepszenia i możliwości sprawiają, że ochrona zdalnych i hybrydowych pracowników oraz oddziałów przed cyberzagrożeniami V generacji jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Model SASE rozwiązuje ograniczenia tradycyjnych architektur sieciowych, łącząc w sobie sieć i bezpieczeństwo w chmurze. Wdrożenie struktury SASE ma wiele zalet dla organizacji, które muszą obsługiwać rosnącą liczbę pracowników zdalnych i oddziałów, przy jednoczesnym nadaniu priorytetu bezpieczeństwu i zapobieganiu zagrożeniom. Według firmy Gartner® „Do 2025 r. co najmniej 60% przedsiębiorstw będzie dysponować wyraźnymi strategiami i harmonogramami przyjęcia SASE, obejmującymi dostęp do użytkowników, oddziałów i punktów brzegowych, w porównaniu z 10% w 2020 r.”

 

Harmony Connect SASE jest jedynym ukierunkowanym na zapobieganie rozwiązaniem SASE ze 100% współczynnikiem wychwytywania zagrożeń ze strony złośliwego oprogramowania. Umożliwia to przedsiębiorstwom przyjęcie nowych paradygmatów bezpieczeństwa, które wykorzystują moc chmury w celu poprawy skalowalności, ujednoliconego zarządzania, doświadczenia użytkownika i szybkości, jednocześnie zapobiegając i blokując cyberataki, zanim zdążą one zakłócić działalność biznesową.

 

"Przedsiębiorstwa stają się coraz bardziej rozproszone, rozszerzając swoje granice i zwiększając ryzyko wyrafinowanych ataków na bezpieczeństwa sieci. Ta zwiększona złożoność wymaga scentralizowanego i spójnego zarządzania polityką bezpieczeństwa w całej sieci. Secure Access Services Edge (SASE) jest architekturą referencyjną, która odpowiada na wyzwania bezpieczeństwa w rozproszonych przedsiębiorstwach", powiedział John Grady, analityk ds. bezpieczeństwa sieci w ESG. “Rozwiązanie Harmony Connect SASE firmy Check Point przyjmuje podejście "security-first" poprzez dostarczanie podstawowych, zunifikowanych usług bezpieczeństwa w chmurze, w tym firewall nowej generacji, zaawansowane zapobieganie zagrożeniom, bezpieczną bramę internetową, dostęp sieciowy typu "zero-trust", zapobieganie utracie danych oraz zapobieganie włamaniom (IPS). Check Point Software integruje się również z wiodącymi firmami sieciowymi, aby zapewnić przedsiębiorstwom elastyczność w łączeniu najlepszego bezpieczeństwa z najlepszą wydajnością sieci."

"Rozszerzając Check Point podejście "prevention-first" w SASE, organizacje nie muszą już wybierać pomiędzy bezpieczeństwem a wydajnością w swoich rozproszonych środowiskach", powiedział Itai Greenberg, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Check Point Software. "Harmony Connect ujednolica wiele usług bezpieczeństwa sieciowego dostarczanych w chmurze i sprawia, że zabezpieczenie pracowników zdalnych i hybrydowych, a także biur rozproszonych globalnie, staje się proste. Usługa jest już wdrożona przez 400 klientów na całym świecie, a dzięki nowym udoskonaleniom organizacje będą mogły cieszyć się rozszerzonymi opcjami łączności, lepszym zabezpieczeniem urządzeń zdalnych i jeszcze lepszym doświadczeniem użytkowników. "

Zaprojektowany, aby powstrzymywać najbardziej zaawansowane cyberataki, Harmony Connect dostarcza najważniejsze usługi bezpieczeństwa sieciowego, takie jak Secure Web Gateway, Zero Trust Network Access, Firewall-as-a-service, Intrusion Prevention (IPS) oraz Data Loss Prevention (DLP).

Nowe ulepszenia uzupełnią technologię zero trust, umożliwiając rozwiązaniu SASE firmy Check Point zapewnienie prostej, bezpiecznej łączności dla użytkowników zdalnych i biur oddziałów z najwyższej klasy ochroną przed zagrożeniami.

KONTAKT / AUTOR
Robert Modliński
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy