IPOPEMA TFI S.A. rusza na globalne rynki z nowym funduszem. Celem IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS FIZ są stabilne zyski niezależnie od zmian rynkowych
IPOPEMA TFI S.A. rusza na globalne rynki w poszukiwaniu szybszego wzrostu i wykorzystania potencjału głównie w obszarze e-commerce, sektora IT, branży farmaceutycznej i biotechnologii. W tym celu uruchamia publiczny fundusz inwestycyjny zamknięty IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS FIZ. IPOPEMA TFI S.A. liczy na lepszą perspektywę wzrostu wartości globalnych firm, zmniejszenie lokalnego ryzyka i zainteresowanie inwestorów indywidualnych w ciągu najbliższych miesięcy na poziomie 100 mln zł aktywów. Fundusz będzie inwestował w akcje i obligacje także na rynku krajowym, w zależności od perspektyw polskich aktywów i oczekiwanych stóp zwrotu.
2017-11-13, 15:34

Pierwsza emisja certyfikatów inwestycyjnych ruszyła 7 listopada br. Fundusz będzie dostępny dla inwestorów indywidualnych, a minimalna wartość inwestycji to 5 tys. zł. Zapisy na certyfikaty inwestycyjne są przyjmowane za pośrednictwem renomowanych instytucji finansowych:. Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank S.A., Domu Maklerskiego Banku Handlowego S.A. wraz z Bankiem Handlowym S.A., IPOPEMA Securities S.A. wraz z jej agentem Expander Advisors sp. z o.o. Kolejna subskrypcja będzie miała miejsce w styczniu 2018 r.

IPOPEMA TFI S.A. liczy na duże zainteresowanie inwestorów. Zarządzający funduszem IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS FIZ będą dążyć, aby stopa zwrotu z Funduszu wyniosła 5-10% rocznie, niezależnie od sytuacji rynkowej.

- Fundusz ma posiadać zasięg globalny i lokować aktywa głównie na rynkach finansowych w Europie Zachodniej i USA. Fundusz może także posiadać ekspozycję na rynki emerging markets. Uczestnicy funduszu zyskają ekspozycję na zagraniczne rynki akcji i obligacji, do których dostęp jest utrudniony w przypadku indywidualnych inwestycji –  podkreśla Jarosław Jamka, wiceprezes, dyrektor inwestycyjny IPOPEMA TFI.

 

Inwestycje na zagranicznych rynkach z doświadczeniem IPOPEMA Globalnych Megatrendów

Zarządzający funduszem IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS będą inwestować w papiery dłużne i akcje zagranicznych spółek. Fundusz ma wykorzystać to, co w IPOPEMA TFI najlepsze – wysokie kompetencje w zarządzaniu strategiami dłużnymi oraz w selekcji akcji zagranicznych. Inny fundusz IPOPEMA Globalnych Megatrendów (subfundusz działający w ramach funduszu IPOPEMA SFIO), który inwestuje głównie za granicą w spółki - beneficjentów globalnych trendów w ciągu ostatnich 12 miesięcy wypracował zysk na poziomie ponad 30%. Do tego zarządzający będą opierać się na analizie sytuacji makroekonomicznej, globalnej płynności, czy też ostatnich trendów zacieśniania polityki monetarnej, w której w ramach zespołu zarządzających specjalizuje się Jarosław Jamka.

  

Obligacje i akcje w Polsce i za granicą szansą na stabilny wzrost

IPOPEMA Global Profit Absolute Return Plus FIZ to fundusz absolutnej stopy zwrotu.  Fundusz będzie inwestować środki w obligacje i akcje spółek w Polsce i zagranicą. Najważniejszą pozycją funduszu będą krajowe obligacje skarbowe, zagraniczne obligacje rządowe (np. Węgier, Rumunii, Chorwacji czy Turcji, ale także obligacje niemieckie i amerykańskie) oraz obligacje korporacyjne renomowanych spółek, będących liderami w swojej branży. W celu uniknięcia ryzyka kursowego ekspozycja walutowa Funduszu będzie z reguły zabezpieczona względem złotówki.

Drugim filarem inwestycji będą akcje spółek z najciekawszych branż w Polsce i za granicą. Zespół zarządzający funduszem planuje inwestycje m.in. w sektor e-commerce farmaceutyczny, informatyczny, gier komputerowych czy rodzimych deweloperów.

- Uważamy, że perspektywa długoterminowych wzrostów sektorów nowych technologii jest dużo bardziej pewna niż w tradycyjnych biznesach, a wybrane przez nas sektory mają w długim terminie duży, niewykorzystany potencjał – podkreśla Jarosław Jamka.

Funduszem będzie zarządzać zespół Jarosława Jamki z Łukaszem Jakubowskim, który w IPOPEMA TFI S.A. specjalizuje się w zarządzaniu funduszami akcyjnymi i strategiami absolute return oraz Bogusławem Stefaniakiem, który zarządza funduszami dłużnymi w IPOPEMA TFI, a specjalizuje się w strategiach absolute return. 

IPOPEMA TFI S.A. zarządza już funduszem o bliźniaczej strategii co IPOPEMA Global Profit Absolute Return Plus. Jest nim fundusz niepubliczny IPOPEMA Global Profit Absolute Return FIZ, uruchomiony w sierpniu 2016, który od powstania wypracował stopę zwrotu 6,76% (4,64% w ciągu ostatnich 12 miesięcy).

- Analizując wyniki IPOPEMA Global Profit Absolute Return FIZ inwestorzy mogą ocenić, na jakie stopy zwrotu i poziom wahań mogą liczyć w naszym funduszu publicznym, który nie posiada jeszcze historycznych wyników – mówi Jarosław Jamka.

„Środki, które zbierzemy w listopadowej subskrypcji certyfikatów inwestycyjnych IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS zamierzamy ostrożnie lokować w szczególności na polskim rynku akcji, uwzględniając poza analizą fundamentalną każdej spółki, inne czynniki takie jak sentyment inwestorów, historyczne wyceny małych i dużych polskich spółek, skalę wahań kursów oraz skalę nabyć i umorzeń w polskich funduszach akcyjnych, która może mieć relatywnie większe znaczenie w kilku najbliższych miesiącach”.

 

KONTAKT / AUTOR
Robert Modliński
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.