PGS wspiera polską sztukę. „Iron Universe” Adriana Voznego w lutym w Galerii Lufcik
Top Market, Minuta8 oraz marka O! Dobre Pewne Twoje zostały partnerami wernisażu młodego polskiego artysty – Adriana Voznego. Start wyjątkowej wystawy inspirowanej kosmosem – „Iron Universe” – już 7 lutego 2018 roku w Galerii Lufcik w Warszawie.
2018-02-05, 14:54

Iron Universe to ambitny projekt, który jest autorską wizją konstrukcji wszechświata. Adrian Vozny sięgając do nietypowych materiałów i używając ciekawych technik stworzył ujmujące dzieła, które przybliżają nam kosmos. Artysta formatem obrazów nawiązuje do ogromu wszechświata, większość prac jest w rozmiarze 2x1m . Projekt powstał z inspiracji astrologią i astrofizyką, które uczą że większość pierwiastków ciężkich, czyli składowych ziemskich metali, powstało w zderzeniach gwiazd neutronowych i dotarło na nasza planetę z kosmosu.

Polska Sieć Supermarketów, skupiająca blisko 600 sklepów w całej Polsce m.in. pod markami Top Market oraz Minuta8, została jednym z patronów wystawy Adriana Voznego, którą podziwiać będzie można 7 oraz 8 lutego w warszawskiej Galerii Lufcik.

– Cieszymy się, że możemy wesprzeć Adriana w organizacji wernisażu „Iron Universe”. Dostrzegamy jego wyjątkowy talent i liczymy, że już wkrótce jego kariera nabierze jeszcze większego rozpędu – twierdzi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Adrian Vozny (ur. 1984 r.) to pochodzący z Rzeszowa aktor oraz fotograf. Jest portrecistą lecz równie dobrze czuje się w fotografii kreacyjnej i konceptualnej. Inspiracje fotograficzne czerpie z prac cenionych artystów m.in. Zdzisława Beksińskiego, Andy’ego Warhola, Jerzego Grotowskiego, a malarskie od Anselma Kiefer czy Jeana-Michel’a Basquiat’a.

Vozny znany jest przede wszystkim z projektów fotograficznych: Kreacje Osobowości  i Obsesja Kreacji, będące cyklem męskich portretów gwiazd z Reprezentacji Artystów Polskich. Oba projekty były szeroko obecne w mediach, gdzie rozsławiły nazwisko artysty.

KONTAKT / AUTOR
Robert Modliński
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy