IPOPEMA poszerza skład zarządzających o specjalistów rynków akcji i obligacji
IPOPEMA TFI poszerza skład grupy zarządzających. Do zespołu fixed income, prowadzonego przez Bogusława Stefaniaka, zarządzającego funduszami obligacji dołączył od stycznia 2019 Jakub Krawczyk, wcześniej przez wiele lat związany z Skarbiec TFI jako zarządzający funduszy dłużnych.
2019-01-18, 13:44

W zeszłym roku fundusze IPOPEMA Dłużny i IPOPEMA Obligacji Korporacyjnych należały w 2018 roku do grona najlepszych w swoich kategoriach. W 2018 roku IPOPEMA TFI miała blisko 300 mln napływów netto.

 

IPOPEMA TFI wzmocni zespół rynków akcji....

Skład zarządzających rynku akcji wzmocnił od listopada ubiegłego roku Piotr Stopiński - specjalista rynku akcji, który przez 8 lat zarządzał funduszami szwajcarskiego banku Pictet Asset Management, będąc współodpowiedzialnym za aktywa od 6 do 12 mld euro. W IPOPEMA TFI będzie odpowiedzialny za inwestycje w akcje zagraniczne. 

 

....i obligacji zagranicznych

Daniel Krzanicki, który wcześniej pracował w Londynie w ABN AMRO, Lehman Brother czy Morgan Stanley na stanowisku Executive Director, Head of Emerging Markets, Local Markets rates trading w Londynie.

W IPOPEMA TFI zajmie się od stycznia 2019 inwestycjami w obligacje skarbowe rynków wschodzących, w ramach funduszu Emerging Markets Global Makro.

 - Od ponad 7 lat skupiamy się na zagranicznych aktywach, ze względu na płynność. Nowi zarządzający doskonale wpisują się w naszą strategię – podkreśla Jarosław Wikaliński, prezes IPOPEMA TFI.  

 

Nowy dyrektor inwestycyjny

Stanowisko dyrektora inwestycyjnego CIO, obejmie Marcin Winnicki, posiadający blisko 20-letnie doświadczenie na rynku. Wcześniej przez wiele lat był związany z Pioneer Pekao TFI jako zarządzający funduszami oraz portfelami klientów indywidualnych, a od początku 2007 roku z BPH TFI (po zmianie właściciela kilka miesięcy w Rockbridge TFI), gdzie przez blisko 10 lat odpowiadał m.in. za zarządzanie portfelem polskich akcji dla jednego z największych instytucjonalnych inwestorów na świecie, kierując również w tej firmie przez kilka lat częścią akcyjną. W 2008 roku uczestnik Global Investors Workshop organizowanych przez INSEAD oraz CFA Institute.

KONTAKT / AUTOR
Miłosz Stolarz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy