Poznańska Politechnika dołączyła do 100 uczelni na świecie z programem Check Point SecureAcademy
Studenci Instytutu Sieci Teleinformatycznych na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej znajdą się w grupie specjalistów, którzy będą edukowani według standardów nowatorskiego programu Check Point. Poznańska uczelnia stanie się 100-tną placówka edukacyjną w 40 państwach na świecie, gdzie izraelska firma Check Point otwiera swoją Akademię. Celem jest rozwiązanie problemu światowego niedoboru specjalistów w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.
2020-03-05, 11:59

SecureAcademy oferuje zaawansowany program akademicki dla instytucji szkolnictwa wyższego, promujący wśród studentów naukowe i zawodowe możliwości rozwoju w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

- Kursy SecureAcademy są obecnie dostępne są na 100 uniwersytetach w 40 krajach i pomagają kształcić cyberekspertów. Naszym nadrzędnym celem jest poszerzanie umiejętności cybernetycznych polskich ekspertów. Ostatnie badania pokazują bowiem, że liczba potencjalnych wakatów dla specjalistów bezpieczeństwa cybernetycznego na całym świecie wynosi ponad 4 miliony, w porównaniu z 2,93 mln w zeszłym roku - podkreśla Wojciech Głażewski, dyrektor Check Point w Polsce.

Program SecureAcademy wprowadza studentów w koncepcje bezpieczeństwa cybernetycznego, takie jak identyfikacja i rozwiązywanie zagrożeń bezpieczeństwa, a także daje możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w zakresie wiodących rozwiązań bezpieczeństwa.  Ukończenie kursu daje studentom uznane w branży certyfikaty, potwierdzające ich umiejętności w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Check Point oferuje swoim partnerom całkowicie bezpłatne oprogramowanie szkoleniowe, certyfikację instruktorów, licencje na oprogramowanie i wsparcie marketingowe. Co więcej, studenci, którzy zdadzą egzamin certyfikacyjny, otrzymają możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej w globalnych biurach Check Pointa lub w sieci ponad 5000 stowarzyszonych organizacja.

 - Sukces programu wyraźnie pokazuje wartość, jaką zarówno studenci, jak i wiodące instytucje edukacyjne wiążą z SecureAcademy, która pomaga wyposażyć kolejne pokolenie cyber-obrońców w umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w branży - powiedział Shay Solomon, dyrektor ds. usługi edukacyjne, Check Point Software Technologies.

- Luka w umiejętnościach w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego jest duża i wciąż się powiększa, więc inicjatywy takie jak SecureAcademy będą miały kluczowe znaczenie dla przyciągnięcia i zaangażowania studentów, aby pomóc ją wypełnić. Oferując szereg możliwości formalnego uczenia się i rozwoju zawodowego, możemy zapewnić studentom głębsze zrozumienie branży i szybką ścieżkę do zatrudnienia.

W ramach zaangażowania Check Pointa w rozwój następnej generacji specjalistów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego firma oferuje także nowe, bezpłatne 4,5-godzinne szkolenia techniczne online za pośrednictwem Cybrary.it, dostawcy Massive Open Online Course (MOOC). Szkolenia Check Pointa obejmują panele zagrożenia bezpieczeństwa cybernetycznego i zarządzanie bezpieczeństwem. Kolejne bezpłatne moduły szkoleniowe dostępne będą jeszcze w tym roku, obejmując bezpieczeństwo w chmurze, bezpieczeństwo IoT, bezpieczeństwo mobilne i zapobieganie zagrożeniom.

Check Point zaoferował również treningi w zakresie Cyber-Range CloudGuard. Zapewniają one szkolenia w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w symulowanych środowiskach za pośrednictwem platformy chmurowej Cyber Range.

Więcej informacji na temat SecureAcademy: https://www.checkpoint.com/support-services/secureacademy/

 

 

 

 

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.