Check Point Software otwiera platformę edukacyjną “Mind”
Firma Check Point Software, wiodący dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, uruchomił Check Point Mind, portal edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa sieciowego, opracowany we współpracy z ponad 200 partnerami szkoleniowymi. Użytkownicy mogą zarejestrować się za pośrednictwem portalu i wybierać z szerokiej gamy kursów i programów dostępnych u ponad 200 partnerów.
2021-11-10, 10:58

W sierpniu 2021 r. prezydent USA Joe Biden spotkał się z wiodącymi firmami technologicznymi, aby omówić kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, w tym potrzebę zatrudniania i szkolenia większej liczby specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. W samych Stanach Zjednoczonych brakuje prawie 465 000 specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, a globalnie liczbę tę szacuje się na około 2,72 miliona. W odpowiedzi na problem niedoboru specjalistów, firma Check Point Software Technologies uruchomiła platformę edukacyjną Mind.

- Wraz z ciągłym wzrostem cyberataków i coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami cybernetycznymi, Check Point Software, jest zaangażowany w udostępnianie edukacji i wiedzy w zakresie cyberbezpieczeństwa – powiedziała Liat Doron, wiceprezes ds. szkoleń i szkoleń w Check Point Software. Technologie. - Dzięki Check Point Mind staramy się wyposażyć każdego, od studentów po dyrektorów wyższego szczebla, w wiedzę i umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa, pomagając zaspokoić globalne zapotrzebowanie na większą liczbę specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

Check Point Mind oferuje zarówno darmowe, jak i płatne kursy zorganizowane w współpracy z ponad 200 partnerami edukacyjnymi takimi jak Coursera, Cybrary, edX, InfoSec czy Uniwersytet Nowojorski. 

Wśród programów znajdujących się na portalu Check Point Mind znajdziemy m.in.:

  • Akademia CISO: globalny program edukacyjny dla kadry kierowniczej wyższego szczebla, który pomaga opanować wszystkie rodzaje praktyk w zakresie cyberbezpieczeństwa i zmaksymalizować bezpieczeństwo, jednocześnie ucząc się równoważenia rozwiązywania problemów taktycznych ze strategicznymi obowiązkami przywódczymi.
  • HackingPoint: globalny program edukacyjny dla ekspertów ds. bezpieczeństwa, który pomaga opanować wszelkiego rodzaju techniki „Pen Testing” i praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa. Studenci kończący kursy HackingPoint zrozumieją, jak lepiej chronić zasoby sieci korporacyjnej.
  • SecureAcademy: edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa we współpracy z wiodącymi światowymi instytucjami szkolnictwa wyższego.
  • CyberPark: zbiór partnerstw i grywalizacyjnych wyzwań, które umożliwiają użytkownikom poznanie wyzwań bezpieczeństwa oraz wyszkolenie się w zakresie korzystania z rozwiązań Check Point.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: checkpoint.com/mind/

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.