Avanan wśród najszybciej rozwijających się firm rankingu Deloitte Technology Fast 500
Avanan, należąca do firmy Check Point Software spółka specjalizująca się w bezpieczeństwie poczty elektronicznej, po raz drugi z rzędu pojawiła się na liście rankingu Deloitte Technology Fast 500™, przedstawiającym najszybciej rozwijające się firmy z branży technologii, mediów, telekomunikacji, nauk przyrodniczych, fintech oraz technologii energetycznych w Ameryce Północnej.
2021-11-18, 13:06

Założony w 2015 roku Avanan ponownie został uznany za jedną z najszybciej rozwijających się dostawców zabezpieczeń poczty e-mail w chmurze. Firma opracowała opatentowane rozwiązanie API do powstrzymywania zagrożeń e-mail przed ich dotarciem do skrzynki odbiorczej (inline), które wykorzystuje silniki oparte na sztucznej inteligencji. Obecnie Avanan zatrudnia ponad 100 pracowników, chroni przeszło 5000 klientów i ponad 2,5 miliona skrzynek odbiorczych. Co istotne, rozwiązanie jest wdrażane w ciągu kilku minut i konfigurowane za pomocą zaledwie kilku kliknięć. W sierpniu br. firma została przejęta przez jednego ze światowych liderów bezpieczeństwa cybernetycznego – Check Point Software Technologies.

W tym roku Avanan został sklasyfikowany na 125 miejscu rankingu Technology Fast 500, będąc jedną z najszybciej rozwijających się firm z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail. Firma już drugi rok z rzędu obecna jest na prestiżowej liście stworzonej przez Deloitte. W 2020 roku zajęła 171 miejsce.

- Poczta e-mail niezmiennie jest głównym wektorem ataków prowadzącym do naruszeń, a koncentracja Avanan na zabezpieczaniu poczty w chmurze pozwoliła nam przewodzić rewolucji w zabezpieczaniu poczty e-mail przez organizacje — powiedział Gil Friedrich, wiceprezes ds. bezpieczeństwa poczty e-mail w firmie Check. Point Software Technologies. - Check Point Software i wiodące w branży zabezpieczenia oparte na interfejsach API firmy Avanan na nowo definiują ochronę poczty e-mail w chmurze i zapewniają najlepszą w swojej klasie ochronę poczty e-mail przed złośliwym oprogramowaniem. Organizacje na całym świecie mogą teraz unowocześnić swoje starsze rozwiązania za pomocą zabezpieczeń poczty e-mail jako usługi i chronić pakiety poczty e-mail i współpracy w chmurze przed najbardziej wyrafinowanymi atakami.           

Aby kwalifikować się do wyróżnienia Technology Fast 500, firmy muszą posiadać zastrzeżoną własność intelektualną lub własną technologię, sprzedawaną klientom w produktach, które stanowią większość przychodów operacyjnych firmy. Firmy muszą mieć przychody operacyjne w roku bazowym w wysokości co najmniej 50 000 USD, a przychody operacyjne w bieżącym roku w wysokości co najmniej 5 milionów USD. Ponadto muszą działać na rynku przez co najmniej cztery lata i mieć siedzibę główną w Ameryce Północnej.

- Pandemia podkreśliła pilną potrzebę rozwiązań technologicznych w obszarach, takich jak opieka zdrowotna, fintech, technologie energetyczne, czy rozrywka, zatem poleganie na innowatorach, takich jak zwycięzcy Technology Fast 500, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział Christie Simons, partner Deloitte & Touche LLP - Firmy te nie znajdują się jedynie w czołówce, zmieniając sposób, w jaki prowadzimy działalność, ale, co najważniejsze, dostrzegają strategiczne znaczenie ciągłych innowacji, zwłaszcza w stale zmieniającym się świecie technologii.

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.