Powstał najszybszy na świecie firewall
Wyścig firm technologicznych o najlepsze zabezpieczenie sieci korporacyjnych ma nową odsłonę. Check Point Quantum Lightspeed to przełom w historii zapory sieciowej, dzięki której przedsiębiorstwa przesyłają ekstremalnie duże ilości (tzw. elephant flows) danych w ciągu kilku minut zamiast godzin. Najnowsze rozwiązanie pozwoli instytucjom finansowym na świecie na bezpieczne przetwarzanie milionów transakcji o wysokiej częstotliwości z zaledwie mikrosekundowym opóźnieniem.
2022-01-25, 08:50

Quantum Lightspeed wyznacza nowe standardy wydajności zapory (5 krotnie większa przepustowość do 3Tb/s), oferując superszybkie zabezpieczenia centrów danych we wszystkich przedsiębiorstwach.

Pojawienie się Quantum Lightspeed jest efektem zmian jakie zachodzą w ostatnim czasie na świecie. Wraz z pojawieniem się rozproszonych aplikacji SaaS i potrzebą lepszego wsparcia pracowników zdalnych, nowoczesne centra danych szybko ewoluują w kierunku architektury hybrydowej, obsługującej zarówno operacje lokalne, jak i w chmurze. Wzrost ruchu sieciowego (dwukrotny co 3 lata) spowodował, że przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniem zapewnienia superszybkiego bezpieczeństwa centrum danych.

Eksperci fimr Check Point wykorzystali do opracowania nowego rozwiązania innowacyjną technologię ASIC opracowaną przez firmę NVIDIA.

„Naszym celem było zaprojektowanie rozwiązania, które będzie działać w najbardziej wymagających centrach danych, które wymagają wysokiej przepustowości bezpieczeństwa, małych opóźnień i mogą być rozbudowywane na żądanie w celu wsparcia szybkiego wzrostu. Superszybkie firewalle Check Point Quantum Lightspeed zapewniają wydajność zapory ogniowej z prędkością łącza i szybkością sieci, ustanawiając nowy standard wydajności cyberbezpieczeństwa” — powiedziała dr Dorit Dor, dyrektor ds. produktów w firmie Check Point Software.

Należy zwrócić uwagę – podkreśla Frank Dickson, wiceprezes IDC Prezes Bezpieczeństwa i Zaufania – na fakt, iż przedsiębiorstwa, które mają rozproszone hybrydowe centra danych i aplikacje, potrzebują zabezpieczeń, które działają zgodnie z szybkością ich działalności, muszą bezpiecznie przyspieszać transfer danych między aplikacjami, innymi centrami danych oraz tworzenie kopii zapasowych w chmurze hybrydowej.

Sztuczna inteligencja, 5G i rozprzestrzenianie się inteligentnych urządzeń to tylko niektóre z trendów napędzających ogromny wzrost ruchu w centrach danych i tworzących nowe wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw” — powiedział Michael Kagan, dyrektor ds. technologii w firmie NVIDIA.

KONTAKT / AUTOR
Robert Modliński
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.