Międzynarodowy Dzień Kobiet: Osiągnięcie parytetu płci w zarządzie i zwiększenie równości w branży cyberbezpieczeństwa
Analitycy branżowi często podkreślają, jak parytet płci robi postępy w świecie biznesu, ale czy to prawda? W domniemanym szklanym suficie świata C-Suite, w którym porównanie między liderami najwyższego szczebla płci męskiej i żeńskiej jest nadal bardzo wypaczone na korzyść mężczyzn, często czyta się, że kobiety są generalnie niedostatecznie reprezentowane.
2023-03-08, 11:36

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kobiet firma Check Point Software Technologies dołączyła do organizacji na całym świecie, odpowiadając na wezwanie do „przyjęcia równości”, podkreślając własne postępy i działania, które można podjąć w branży.

W niedawnym wywiadzie Rupal Hollenbeck, świeżo awansowana prezeska Check Point Software, powiedziała: „nie ma nic bardziej ekscytującego niż zgromadzenie zróżnicowanej grupy ludzi, wydobycie z nich tego, co najlepsze i umożliwienie im działania tak, aby ostatecznie osiągają coś, o czym nigdy nie myśleli, że jest możliwe…”.

Jak opisywała w podcaście Women in Action, kluczowym elementem kierowania dobrze funkcjonującymi i odnoszącymi sukcesy zespołami jest budowanie kultury równości, w której każdy otrzymuje zasoby, których potrzebuje, aby osiągać równe sukcesy. Jest to szczególnie ważne dla różnorodnych zespołów w Check Point, które każdego dnia niestrudzenie pracują w różnych strefach czasowych, językach i kulturach, aby zabezpieczyć świat.

 

 Jak to robi CHECK POINT?

Po pierwsze, dzięki niedawnemu dołączeniu Nataly Kremer na stanowisko Chief Product Officer (CPO) i Head of R&D firma osiągnęła parytet płci w C-Suite. Rupal Hollenbeck, nowo mianowana prezes, Dorit Dor, nowa dyrektor techniczny (CTO), Nataly Kremer i Tal Payne, nasz dyrektor finansowy (CFO), 80% pracowników firmy na całym świecie jest kierowanych przez kobiety. Niestety, nie jest to jeszcze normą w innych globalnych organizacjach. Niedawne globalne badanie przeprowadzone przez IBM and Chief wykazało, że zaledwie 12% stanowisk na poziomie C-Suite i Board jest zajmowanych przez kobiety. 

Firma zobowiązała się również do budowania i utrzymywania przywództwa. Na całym świecie 20%  wiceprezesów Check Pointą to kobiety. Standard branżowy to 16%. W biurach prowadzi programy mentoringu, szkolenia zawodowe i grupy zasobów pracowniczych, których celem jest wspieranie i rozwijanie kobiet w ich karierach. 

Przedstawiciele Check Point Software zdają sobie sprawę ze znacznego niedoboru specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, który szacuje się na 3,4 miliona wolnych stanowisk na całym świecie . Wywiera to ogromną presję na zespoły IT, które każdego dnia stają w obliczu coraz bardziej złożonych cyberataków.

Aby rozwiązać ten problem, firma opracowała szereg programów szkoleniowych z zakresu cyberbezpieczeństwa, znanych pod wspólną nazwą Check Point Mind. Jednym z takich programów jest Check Point SecureAcademy™️, który współpracuje z ponad 100 instytucjami szkolnictwa wyższego w 40 krajach, aby zapewnić edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa na całym świecie. W ramach inicjatywy Check Point MIND te instytucje edukacyjne oferują certyfikaty bezpieczeństwa Check Point jako element istniejącego programu nauczania, umożliwiając studentom poszerzenie wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa.

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.