Podyplomowe Studia Stosunków Międzyludzkich odpowiedzią na wyzwania współczesności
Laboratorium Psychoedukacji, pierwszy w Polsce niepubliczny ośrodek rozwojowo-psychoterapeutyczny, ogłosiło, że wraz z Uniwersytetem SWPS tworzy nowy kierunek dwuletnich studiów podyplomowych Podyplomowe Studia Stosunków Międzyludzkich – Współczesny Lider, Coach, Mentor. Wśród wykładowców znajdziemy doświadczonych konsultantów biznesowych, psychoterapeutów, coachów, a także grono mentorów, prowadzących gościnne wykłady – m.in. prof. Bogdana de Barbaro, Justynę Dąbrowską, Ewę Ewart czy Agnieszkę Holland.
2023-07-04, 11:07

Podyplomowe Studia Stosunków Międzyludzkich (PSSM) odpowiadają na wyzwania nowych czasów w obszarze funkcjonowania społecznego. Studia przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które muszą radzić sobie z trudnymi zjawiskami doświadczanymi w pracy zawodowej – w tym wyzwaniami stojącymi przed pracodawcami, menedżerami, mentorami czy specjalistami działów HR – a także wszelkich relacjach interpersonalnych.

Oferta ma wspierać rozwój nastawiony nie tylko na zdobywanie wąsko rozumianych kompetencji, ale na poszerzanie perspektywy tak, by lepiej funkcjonować w wielu obszarach życia i umiejętność tę przekazywać innym.

- Przygotowaliśmy propozycję studiów podyplomowych w oparciu o prowadzone przez nas wspólnie z SWPS od 24 lat Podyplomowe Studia Trenerów Grupowych i od 15 lat podyplomowe Studia Coachingu i Mentoringu. Program rozszerzyliśmy w taki sposób, żeby studia sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi studentów i uczyły wspierania rozwoju innych, rozwijały umiejętności relacyjne a również dbania o dobrostan psychiczny i fizyczny swój i innych. Studia mają przygotowywać absolwentów na wyzwania zmieniających się wciąż potrzeb rynku pracy, ale również pomóc im w dobrym życiu opartym na work-life balance – mówi Jerzy Dmuchowski, kierownik PSSM przy Laboratorium Psychoedukacji.

PSMM zastępują dotychczasową ofertę rocznych Podyplomowych Studiów Coachingu i Mentoringu (PSCM) oraz Podyplomowych Studiów Trenerów Grupowych (PSTG), organizowanych wspólnie przez Laboratorium Psychoedukacji i Uniwersytet SWPS. Nowa propozycja rozwija i integruje programy PSCM oraz PSTG uzupełniając je o kontekst kulturowo-technologiczny współczesnych czasów.

- Laboratorium Psychoedukacji jest jednym z naszych ważnych partnerów, z którymi realizujemy studia podyplomowe. Ta współpraca trwa od wielu lat – po raz pierwszy studia przygotowane przez Laboratorium Psychoedukacji znalazły się w naszej ofercie 24 lata temu. Bardzo sobie ją cenimy, gdyż zapewnia ona naszym słuchaczom kontakt z wybitnymi, doświadczonymi praktykami. Zajęcia są oceniane przez słuchaczy i uzyskują niezmiennie bardzo wysokie noty. Studenci mają gwarancję, że absolwenci studiów kończą je wyposażeni w aktualną i popartą badaniami wiedzę, a także umiejętności, które odpowiedzialnie mogą wykorzystać w swojej pracy zawodowej – mówi dr Zuzanna Smoleńska, Dyrektor ds. Programowych Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń na Uniwersytecie SWPS.

W trakcie dwóch lat nauki studenci zrealizują trzy moduły:

  1. Rozwój osobisty – efektywne porozumiewanie się, umiejętność mentalizacji, doświadczenie osobiste, wiedza psychologiczna i dbałość o dobrostan psychofizyczny.
  2. Praca z zespołem wiedza o procesach grupowych i interpersonalnych oraz typach kultur organizacyjnych, umiejętności planowania i organizacji szkoleń, praktyczne umiejętności trenerskie.
  3. Praktyczne indywidualne kompetencje - teoria i praktyka coachingu oraz mentoringu, projektowanie prorozwojowej kariery własnej i podwładnych, uczestnictwo w grupach tutorsko-superwizyjnych.

Rekrutacja do Podyplomowych Studiów Stosunków Międzyludzkich już ruszyła. Więcej informacji o procesie kwalifikacji znajduje się na stronie internetowej.

KONTAKT / AUTOR
Robert Modliński
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.