Newsweek przedstawił firmy najbardziej godne zaufania w 2023 roku w kategorii „oprogramowanie i telekominikacja”.
World’s Most Trustworthy Companies to opublikowany przez Newsweeka ranking firm, które wzbudzają największe zaufanie. W kategorii „oprogramowanie i telekomunikacja” padły nieoczywiste wybory. Popularne, globalne marki takie jak Microsoft czy IBM, zajęły miejsca poza czołową 10. Liderami okazali się południowokoreański dostawca usług internetowych, izraelski ekspert od cyberbezpieczeństwa oraz francuski dostawca usług rozwoju produktów w chmurze. Wśród uwzględnionych firm jest również polskie przedsiębiorstwo.
2023-09-25, 14:44

Koreański Naver, oferujący nowoczesną wyszukiwarkę; izraelski Check Point Software Technologies, specjalizujący się w rozwiązaniach zabezpieczających sieci i urządzenia końcowe, a także francuski 3DS, będący autorem aplikacji do rozwoju produktów – to trójka firm z obszaru oprogramowania i telekomunikacji, które uznane są za najbardziej wiarygodne na świecie wg Newsweeka.

W zestawieniu pojawiły się również znani giganci technologiczni pokroju SAP (4 miejsce), Microsoft (15 miejsce) czy IBM (32.) Na 37 pozycji ulokował się z kolei jeden z polskich liderów oprogramowania – Asseco.

- W świecie coraz bardziej wyrafinowanych i częstych cyberataków zaufanie i współpraca mają ogromne znaczenie. Od 30 lat nasi klienci i partnerzy powierzają nam bezpieczeństwo swoich pracowników, sieci i danych. To wyróżnienie dodatkowo potwierdza zarówno siłę naszego podejścia do cyberbezpieczeństwa, które stawia przede wszystkim na zapobieganie, jak i trwały charakter marki – powiedział Rupal Hollenbeck, prezeska w firmie Check Point Software Technologies, która zajęła drugie miejsce w rankingu, nawyższe przyznane firmie z obszaru cyberbezpieczeństwa.

Badanie opiera się na obszernej ankiecie przeprowadzonej we współpracy ze Statista. Ponad 70 000 uczestników oceniło firmy, które znały i które miały siedzibę w swoim kraju, w oparciu o trzy filary: zaufanie klientów, zaufanie inwestorów i zaufanie pracowników. Zebrano 269 000 ocen. Newsweek przeprowadził także analizę nasłuchu społecznego, a także weryfikację firm pod kątem niedawnych skandalów i postępowań sądowych.

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.