Nowy raport, oparty na danych badawczych zebranych przez Check Point Research z ponad 850 organizacji umiejscowionych na czterech kontynentach, jako pierwszy analizuje wpływ ataków mobilnych w środowiskach korporacyjnych. Rezultaty są bardzo poważne: urządzenia mobilne w przedsiębiorstwach są zawsze podatne na ataki i dotyczy to obu najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: Android i iOS. Zagrożenia dla użytkowników mobilnych są zdolne do zaatakowania każdego urządzenia i uzyskania dostępu do poufnych danych w dowolnym momencie. Zagrożenia te mają wpływ na wszelki rodzaj działalności, począwszy od usług finansowych, aż po administrację.
Kluczowe wnioski raportu:
- 100% badanych firm miało do czynienia z atakiem złośliwego oprogramowania na urządzenia mobilne
- 54 to średnia liczba ataków mobilnego złośliwego oprogramowania przypadająca na jedną firmę
- 89% doświadczyło ataku typu man-in-the-middle przez Wi-Fi
- w 75% sieci firmowych było średnio 35 urządzeń mobilnych zrootowanych lub z jailbreakami
Wnioski raportu posłużyły Check Pointowi między innymi do aktualizacji narzędzia SandBlast Mobile. Ponieważ cyberprzestępcy stale opracowują nowe metody atakowania urządzeń przenośnych, wprowadzone aktualizacje wyposażają SandBlast Mobile firmy Check Point w nowe funkcje, dzięki którym przedsiębiorstwa i klienci indywidualni mogą wyprzedzić ruch hakera, są nimi m.in.:
– Wartość finansowa i częstotliwość ataków na urządzenia mobilne były wyższe niż w przypadku komputerów PC w 2017 r., co pomaga wyjaśnić wyniki raportu – powiedział Michael Shaulov, szef działu produktów mobilnych i bezpieczeństwa chmurowego w firmie Check Point. – Urządzenia mobilne to w gruncie rzeczy nowa furtka dla cyberprzestępców. Z przyjemnością dostarczamy ulepszone rozwiązanie SandBlast Mobile, aby aktywnie chronić przedsiębiorstwa i klientów indywidualnych.