Infocyte Partners we współpracy z Check Point Software Technologies
Infocyte, firma zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, skoncentrowana na proaktywnym wykrywaniu zagrożeń i reagowaniu na incydenty oraz Check Point Software Technologies rozpoczęli współpracę, by zapewnić szybsze wykrywanie zagrożeń oraz sposoby reagowania na incydenty bezpieczeństwa. Jako część partnerskiej platformy Infocyte, Infocyte HUNT zostanie zintegrowany z pakietem zaawansowanych usług Check Pointa. Obie firmy będą wymieniać się informacjami o zagrożeniach, aby usprawnić wykrywanie zagrożeń i możliwości reagowania na incydenty.
2019-02-27, 10:58

Najnowszy raport Check Pointa dotyczący trendów cybernetycznych podkreśla rosnący niepokój związany z zaawansowanymi zagrożeniami. Nowe formy złośliwego oprogramowania, kryptominerów, oprogramowania ransomware i innych cyberataków nadal wykazują alarmujące wskaźniki infekcji w sieciach chmurowych, zarówno tradycyjnych i hybrydowych. Wraz z ewolucją cyberataków stają się one lepsze w penetrowaniu sieci IT i ukrywaniu się przed tradycyjnymi technologiami wykrywania. Starając się z tym walczyć, firmy przyjmują proaktywne praktyki, takie jak wykrywanie zagrożeń po awarii i rozwiązania naprawcze, które uzupełniają istniejące mechanizmy bezpieczeństwa cybernetycznego.

- Kiedy klienci kontaktują się z Check Point i naszą globalną siecią partnerską w celu uzyskania pomocy, oczekują natychmiastowych odpowiedzi - powiedział Dan Wiley, dyrektor ds. Reagowania na incydenty w Check Point. - Wdrożyliśmy Infocyte HUNT w wielu środowiskach klientów z ogromnym sukcesem. Zintegrowanie funkcji bezpieczeństwa Check Point i funkcji oceny urządzeń końcowych Infocyte HUNT znacznie poprawia nasz czas reakcji. Dodatkowo, rozwiązanie „Compromise Assessment” pozwala nam świadczyć te usługi klientom w proaktywnej i chmurowej platformie.

Jednym z najtrudniejszych aspektów ustanawiania linii bazowej i wykrywania zagrożeń cybernetycznych w dowolnym środowisku IT jest poleganie na istniejących narzędziach zabezpieczeń, danych i dziennikach. Infocyte HUNT został tak zaprojektowany, aby być niezależnym i opierać się zagrożeniom dla tradycyjnych rozwiązań, które są podatne na pewne typy ataków. Możliwość rozmieszczania na hostach fizycznych lub wirtualnych, stacjonarnie lub w chmurze, umożliwia Infocyte HUNT dostarczanie decydujących wyników - szybciej i dokładniej.

- To, co zaczęło się jako spowolnienie sieci, przerodziło się w pełnoprawny atak - powiedział Erik Pufahl, wiceprezes działu IT w Linden Bulk Transportation. - Infocyte HUNT zapewnił natychmiastową widoczność ruchu całej naszej sieci, co umożliwiło nam szybkie odizolowanie i wyeliminowanie zagrożeń. Posiadamy teraz rozwiązania Check Pointa zapewniające ochronę oraz Infocyte HUNT do proaktywnego wykrywania i reagowania, co pozwala nam na bieżąco wykrywać i badać nowe potencjalne zagrożenia.

Połączenie Infocyte HUNT z rozwiązaniami Check Point Cloudguard i Sandblast zapewnia specjalistom ds. bezpieczeństwa możliwość wykrywania wyrafinowanych ataków i zagrożeń w środowiskach chmurowych, centrach danych i sieciach hybrydowych.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Check Point i ich sieciami partnerskimi oraz zapewnić najlepsze na rynku możliwości wykrywania zagrożeń i reagowania na incydenty - dodaje Curtis Hutcheson, dyrektor generalny Infocyte. - Dzięki naszej współpracy możemy pomóc większej liczbie organizacji aktywnie wykrywać zagrożenia, naprawiać je i szybciej odzyskiwać sprawność.

 

 

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.