Invista SA wśród spółek w indeksie Investor MS
Invista SA znalazła się wśród 10 spółek rekomendowanych w ramach indeksu Investor MS. Przeprowadzona 08.04.2022 rewizja kwartalna portfela indeksu Investor MS, wprowadziła do indeksu walory spółek z Głównego Rynku GPW, które spełniają kryteria indeksu.
2022-04-11, 12:08

Invista SA wzbudziła zainteresowanie rynku w grudniu 2021 roku, po tym jak ogłosiła realizację strategii opartej na 3 filarach: rynku nieruchomości, wykorzystaniu potencjału rynku energetyki i elektromobilności w Polsce i inwestycjach w nowe technologie. – Obecność w gronie 10 nowych spółek indeksu Investor MS to bardzo ważny sygnał i zobowiązanie dla naszej firmy, która w 2022 roku konsekwentnie realizuje założenia nowej strategii – podkreśla Michał Gabrylewicz, prezes Insita S.A.

Teraz spółka została zauważona i zaliczona do grona 10 nowych podmiotów w ramach rewizji kwartalnej indeksu Investor MS. Obok Invista SA znalazły się AtlantaPL, Biomaxima, Brand24, Groclin, K2Holding, MostalPLC, Spyrosoft, STSHolding, Talex. Jednocześnie indeks opuściły spółki: Airway, Gameops, HMInwest, INC, KSGargo.

GPW Benchmark poinformował, że w ramach indeksu ograniczone zostały udziały spółek KETY oraz KRUK do 5 proc., a liczba spółek w portfelu indeksu będzie wynosić 254.

Wskaźnik Investor MS to dawny indeks DWS MS, który mierzy zachowanie kursów akcji małych i średnich spółek. Mechanizm jego działania został opracowany na początku marca 2003 roku wspólnie przez warszawską giełdę i ówczesne Towarzystwo Funduszy DWS Polska (obecnie Investors TFI). Zmiana nazwy indeksu nastąpiła w marcu 2011 roku. Obecnie podstawą do obliczania tego wskaźnika są papiery małych i średnich firm z obszaru inwestycji funduszu Investor Top 25 Małych Spółek FIO.


Skład indeksu jest weryfikowany w zależności od liczby papierów spółek w wolnym obrocie (tzw. free float), ale także kondycji i perspektyw rozwoju poszczególnych firm.

 


Źródło: PAP

KONTAKT / AUTOR
Miłosz Stolarz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.