Check Point Software rozszerza wiodącą w branży zaporę w chmurze by wzmocnić bezpieczeństwo Microsoft Azure Virtual WAN
Firma Check Point Software Technologies rozszerzyła funkcjonalność rozwiązania CloudGuard Network Security o integrację z wirtualną siecią WAN Microsoft Azure. Rozwiązanie zapewnia wielowarstwowe zabezpieczenia sieci w chmurach publicznych, prywatnych i hybrydowych, zapobieganie zagrożeniom i umożliwia migrację na platformę Azure z maksymalną wydajnością operacyjną.
2023-05-24, 08:49

„Microsoft Azure Virtual WAN to sieć jako usługa (network-as-a-service), która zapewnia klientom szereg korzyści upraszczających funkcje sieciowe, bezpieczeństwa i routingu w celu zwiększenia skalowalności, oszczędności kosztów i poprawy wydajności. Natywna integracja między Azure Virtual WAN i Check Point CloudGuard zwiększa i uzupełnia zabezpieczenia Azure Virtual WAN, oferując naszym klientom scentralizowaną ochronę w intuicyjnej i prostej ofercie za pośrednictwem Azure Marketplace” — powiedział Reshmi Yandapalli, główny menedżer produktu w firmie Microsoft.

 

W miarę jak organizacje rozwijają się i działają w rozproszonym środowisku informatycznym, wyzwaniem operacyjnym staje się łączność i cyberbezpieczeństwo. Check Point Research odnotował 48% wzrost liczby cyberataków w chmurze w 2022 r., w dużej mierze za sprawą rosnącej cyfryzacji operacji przez przenoszenie ich do chmury. Firmy muszą bezpiecznie łączyć swoje infrastruktury w chmurze, jednocześnie chroniąc komunikację i współpracę między swoimi pracownikami, partnerami i klientami. Natywna integracja CloudGuard z Azure Virtual WAN rozwiązuje to wyzwanie, zapewniając bezpieczną łączność, która zmniejsza ryzyko organizacyjne i chroni zasoby w chmurze.

 

„Przetwarzanie w chmurze umożliwia firmom dodawanie obciążeń w chmurze w ciągu zaledwie kilku sekund. Jednocześnie potrzebują one elastycznych zabezpieczeń, które zmniejszają złożoność i koncentrują się przede wszystkim na zapobieganiu” — powiedział TJ Gonen, wiceprezes ds. bezpieczeństwa w chmurze w firmie Check Point Software Technologies. „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Microsoft, aby zapewnić klientom usługi Azure Virtual WAN zintegrowaną ochronę CloudGuard Network Security, opartą na sztucznej inteligencji, zabezpieczając ich działalność przed wszelkimi zaawansowanymi zagrożeniami i jednocześnie wspierając ich cyfrową transformację.”


CloudGuard Network Security for Azure Virtual WAN zapewnia klientom następujące korzyści:

  • Wiodące w branży zapobieganie zagrożeniom: CloudGuard obsługuje wszystkie przypadki użycia zabezpieczeń i obejmuje zaporę ogniową , IPS , kontrolę aplikacji , IPsec VPN , antywirusa i antybota, DLP , a także wyodrębnianie zagrożeń i emulację zagrożeń typu zero-day. Zgodnie z najnowszym raportem porównawczym firmy Miercom, rozwiązania bezpieczeństwa sieci Check Point uzyskały najwyższy wynik skuteczności bezpieczeństwa wynoszący 99,7% w zapobieganiu złośliwemu oprogramowaniu i najniższy wskaźnik fałszywych alarmów wynoszący 0,13% .

  • Natywne i zintegrowane zabezpieczenia w chmurze: rozwiązanie CloudGuard zostało stworzone z myślą o zasadach elastyczności, dostępności, odporności i bezproblemowej obsługi wzrostu ruchu. Można je łatwo wdrożyć w centrum wirtualnej sieci WAN z witryny Azure Marketplace. CloudGuard integruje się z usługą Azure Routing Intent w celu wprowadzania zabezpieczeń — scentralizowany, prostszy, szybszy, bardziej spójny i skalowalny sposób zabezpieczania sieci wieloramiennych.

 

  • Większa wydajność operacyjna i prostota: CloudGuard można łatwo i szybko wdrożyć jako rozwiązanie zależne od użycia (consumption based). Integracja umożliwia sprawną konserwację, uaktualnienia i aktualizacje, znacznie zmniejszając w ten sposób ogólne koszty operacyjne.

Usługa CloudGuard Network Security dla wirtualnej sieci WAN platformy Azure jest ogólnie dostępna. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: https://www.checkpoint.com/cloudguard/microsoft-azure-security/wan/

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.