Polska technologia przyszłości – elektroniczny tampon – po raz pierwszy znalazła zastosowanie w klinice zdrowia w Columna Medica
Elektroniczny stymulator mięśni dna miednicy PelviFly, będący polskim wynalazkiem, opracowanym we współpracy z ekspertami z Doliny Krzemowej (USA) znalazł zastosowanie w klinice Columna Medica w Łasku. Stanie się częścią stałego programu medycznego oferowanego pacjentom ośrodka, nie tylko w formie e-medycyny. To pierwsza placówka medyczna, oferująca taki zabieg.
2023-06-06, 17:08

Nowatorskie rozwiązanie stworzone przez Polkę – dr Urszulę Herman w ramach m.in. wsparcia Funduszy Europejskich, umożliwia trening mięśni dna miednicy w bezpieczny, intymny i efektywny sposób, dzięki urządzeniu, aplikacji treningowej Boost i sieci specjalistów. - Już ponad 20 tys. kobiet na całym świecie ćwiczy mięśnie dna miednicy z wykorzystaniem polskiego rozwiązania – zapewnia dr Urszula Herman, pomysłodawczyni projektu. 

Teraz klinika rehabilitacji w Łodzi - Columna Medica uruchamia stały program dla swoich pacjentów, obejmujący konsultacje lekarskie, diagnostykę i terapię. - Jesteśmy pierwszym ośrodkiem medycznym w Polsce, który wykorzystuje Pelvifly do diagnostyki i terapii pacjentów, borykających się z problemem nietrzymania moczu – zarówno kobiet jak i mężczyzn – podkreśla Renata Borkowska-Kubiak, dyrektor ośrodka.

A problem jest poważny. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia z powodu chorób dna miednicy cierpi w Polsce około 30 proc. kobiet po 18 roku życia, 50 proc. w wieku po 50-60 lat, a po 65 roku życia aż 70 proc. Wśród mężczyzn problem nie jest tak nasilony. Z najnowszych badan wynika, że ze co trzeci sportowiec doświadcza tego typu problemów (Journal of Science and Medicine Med Sport 2021). Mięśnie dna miednicy pełnią kluczową rolę w stabilizacji i utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, ich dobra kondycja może pomóc w zapobieganiu bólom kręgosłupa oraz poprawie ogólnej wydolności fizycznej. Mięśnie te są również ważne dla poprawy sprawności seksualnej u mężczyzn i kobiet, a u kobiet, dla poprawy zdrowia i funkcjonowania układu moczowo-płciowego.

Nadzorowane ćwiczenia mięśni dna miednicy są pierwszym elementem leczenia nietrzymania moczu. Badania potwierdzają, że przestrzeganie programu ćwiczeń jest kluczem do jego skuteczności. Niestety tylko 23% pacjentów ćwiczy regularnie.

Technologia PelviFly jest odpowiedzią na rosnąca popularność technologii, które znajdują zastosowanie w medycynie zdrowia i pozwalają na kontynuację terapii poza gabinetem fizjoterapeutycznym czy lekarskim. Trening prowadzony jest za pomocą sensorów – różnych dla kobiet i mężczyzn, połączonych z aplikacją w telefonie, podającą informacje o wykonywanej czynności ruchowej, jej rezultatach, udzielającej porad.

Rynek startupów medycznych rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie a ich rozwiązania stają zdobywają popularność na arenie międzynarodowej. Polskie rozwiązanie i aplikacja PelviFly jest jedną z 480 firm Health-Tech w Polsce (oficjalne dane Top Disruptors in Healthcare 2022 podaje liczbę 144). Dla porównania w Wielkiej Brytanii jest ich ponad 6000. Rozwiązanie PelviFly zostało wyróżnione przez Ministra Zdrowia Niemiec i zaprezentowane podczas World Health Summit, jako system mający wpływ na rozwiązanie globalnych problemów zdrowotnych. 

Wielkość światowego cyfrowego rynku opieki zdrowotnej wynosiła w 2022 r. 332 mld USD i przewiduje się, że do 2032 r. osiągnie on wartość około 1694 mld USD.

KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.