Nowa definicja bezpieczeństwa w chmurze: Check Point Software wyznacza nowy standard wiodącej pozycji w branży
W zeszłym roku odnotowano 48% wzrost ataków na rozwiązania w chmurze, a jej zabezpieczanie nigdy wcześniej nie było tak pilne i trudne. Jednak, jak zauważa TJ Gonen, wiceprezes ds. bezpieczeństwa w chmurze w firmie Check Point Software Technologies „świat działa w chmurze, o czym wiedzą cyberprzestępcy, wywierając dodatkową presję na zespoły IT, które muszą zapobiegać atakom bez dodatkowych zasobów.
2023-07-13, 14:35

Organizacje na całym świecie używają Check Point CloudGuard do szybkiego zabezpieczania swoich wdrożeń w chmurze za pomocą zautomatyzowanych zabezpieczeń. „Po dokonaniu oceny wielu opcji bezpieczeństwa w chmurze, szukając platformy, która nie tylko rozwiąże nasze obecne priorytety bezpieczeństwa, ale może również rozszerzyć przyszłe wymagania bezpieczeństwa w chmurze, wybraliśmy CloudGuard firmy Check Point” — powiedział Vinay Puri, wiceprezes ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w Thomson Reuters. „Od czasu wdrożenia CloudGuard udało nam się uzyskać głęboki wgląd w nasze wielochmurowe środowisko, zrozumieć i nadać priorytet najważniejszym zagrożeniom oraz szybciej podjąć działania i zaradzić im”.

Check Point CloudGuard CNAPP prezentuje swoją wszechstronność, co potwierdzają następujące raporty analityków branżowych:

  • Check Point CloudGuard CNAPP zapewnia natywną ochronę aplikacji w chmurze. Uznany za lidera w raporcie Frost & Sullivan Global Cloud Native Application Protection Platform (CNAPP) 2022 , Check Point CloudGuard CNAPP w pełni integruje zabezpieczenia DevOps. Według Anh Tien Vu, Industry Principal w Frost & Sullivan, „Check Point nadal wykorzystuje swoje bogate portfolio cyberbezpieczeństwa i przez ostatnie 2 lata przyjął podejście skoncentrowane na chmurze, aby opracować bogate w funkcje rozwiązanie CNAPP, które zawiera funkcje potrzebne aby klienci mogli ograniczyć ryzyko i chronić swoje zasoby, aplikacje, sieć i obciążenia w chmurze za pomocą jednej ujednoliconej platformy”.
  • Bezpieczeństwo aplikacji internetowych i interfejsów API dzięki Check Point CloudGuard AppSec wykorzystuje uczenie maszynowe i kontekstową sztuczną inteligencję (AI) w celu zapewnienia zautomatyzowanej ochrony aplikacji internetowych i interfejsów API. Nazwany liderem w raporcie radarowym GigaOm 2023 dotyczącym bezpieczeństwa aplikacji i interfejsów API , CloudGuard eliminuje fałszywe alarmy, obniża TCO i automatycznie wdraża w dowolnym środowisku. Według Dona MacVittiego, analityka badawczego w GigaOm, „Check Point w pełni wkroczył w świat nowoczesnego monitorowania bezpieczeństwa, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do zestawów narzędzi zarówno na dziś, jak i na jutro”.
  • Cloud Security Posture Management (CSPM) automatyzuje nadzór nad zasobami i usługami w wielu chmurach. Uznany za Lidera w rankingu GigaOm Radar dla CSPM , Check Point CloudGuard wizualizuje i ocenia poziom bezpieczeństwa, wykrywa błędne konfiguracje, automatyzuje i aktywnie egzekwuje złote zasady oraz chroni przed atakami i zagrożeniami wewnętrznymi. Według GigaOm, „CloudGuard ma potężne funkcje automatyzacji oraz kontekstowe wykrywanie i ocenianie ryzyka. Wreszcie, możliwości skanowania obciążenia i kodów są solidne w porównaniu z innymi rozwiązaniami”.

 

Firma Check Point Software Technologies zajęła również najwyższe miejsce w kategorii Public Cloud Use Case w raporcie Gartner® Critical Capabilities for Network Firewall z maja 2023 r. Wierzymy, że to wyróżnienie, wraz z innymi ocenami branżowymi, weryfikuje możliwości bezpieczeństwa oferowane przez CloudGuard, czyniąc go wiodącym rozwiązaniem chmurowym do automatycznej ochrony bezpieczeństwa.

Podsumowując, CloudGuard zapewnia kompleksowe rozwiązanie do zapobiegania, korygowania i zarządzania cyberatakami w chmurze. Organizacje na całym świecie używają CloudGuard do zabezpieczania swoich wdrożeń w chmurze za pomocą zautomatyzowanych zabezpieczeń:

„Jedną z najlepszych rzeczy w Check Point CloudGuard jest to, że mogę zarządzać zasobami w wielu chmurach, przepływach i ustawieniach na jednej platformie zarządzania. Ma to kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia całego przepływu pracy programistycznej” — powiedział Roger Lau, dyrektor techniczny ViuTV Digital.


KONTAKT / AUTOR
Kajetan Abramowicz
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.