Business News
Fundusz Ipopema Globalnych Megatrendów SFIO zarobił blisko 70% dla swoich inwestorów w ciągu ostatnich 5 lat
Fundusz Ipopema Globalnych Megatrendów SFIO skierowany do inwestorów indywidualnych, uplasował się w czołówce funduszy akcji globalnych odznaczających się najwyższą efektywnością zarządzania. Fundusz zarządzany przez Łukasza Jakubowskiego osiągnął po 5 latach swojej działalności na rynku stopę zwrotu +69,1%, znacznie powyżej funduszy zagranicznych akcji globalnych, amerykańskich i azjatyckich.
2020-10-15, 13:00
BRNX nowym hitem sprzedażowym Polskiej Grupy Supermarketów
Polska Grupa Supermarketów sprzedała kilkaset tysięcy puszek nowego piwa BRNX. Zaledwie po 3 miesiącach od premiery na rynku, dwie wersje nowego piwa BRNX znalazły uznanie prawie miliona klientów m.in. sieci Top Market. To wynik lepszy od oczekiwań opartych na analizach rynku.
2020-09-23, 11:06
Czy nowy Android zapewni pełne bezpieczeństwo?
Google wprowadzi nowy model separacji danych w systemie Android 11, który ma pozwolić na tworzenie np. oddzielnego profilu do pracy na urządzeniach należących do firmy. Funkcja ta ma zwiększyć bezpieczeństwo telefonów z najnowszą wersją systemu operacyjnego Google’a. Eksperci mają jednak co do tego pewne wątpliwości.
2020-08-25, 12:27
Szkolenia z cyberbezpieczeństwa już na edX
Jeden z wiodących dostawców rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa – Check Point, ogłosił nowe partnerstwo z edX, amerykańską platformą edukacyjną założoną przez Uniwersytet Harvarda i MIT, oferujące rosnącą serię kursów i treści dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego. Platformę edX wykorzystuje obecnie przeszło 30 milionów uczniów, a także czołowe światowe uniwersytety oraz firmy na całym świecie.
2020-08-25, 12:25
Znany portal randkowy z lukami bezpieczeństwa
Jedna z najpopularniejszych platform randkowych – OKCupid, posiadała liczne luki pozwalające na dostęp do danych wrażliwych użytkowników, w tym profili, wiadomości i list kontaktów – informują eksperci Check Point. Choć zostały szybko usunięte, pada pytanie o bezpieczeństwo innych tego typu usług.
2020-07-30, 13:30
IoT Protect od Check Pointa odpowiedzią na bezpieczeństwo Internetu Rzeczy
Firma Check Point wprowadziła na rynek rozwiązanie Internet of Things Protect, do zabezpieczania sieci IoT, inteligentnych budynków, służby zdrowia czy środowisk infrastruktury krytycznej przed zagrożeniami VI generacji. Rozwiązanie zapewnia funkcje zapobiegania zagrożeniom i zarządzania bezpieczeństwem, aby blokować nawet nieznane ataki cybernetyczne zarówno na poziomie sieci IoT, jak i urządzeń IoT, wykorzystując analizę zagrożeń i innowacyjne usługi bezpieczeństwa specyficzne dla IoT.
2020-07-17, 14:28
Zoom rozwiązał kolejny problem bezpieczeństwa. Firma współpracowała z izraelskimi ekspertami.
Problem bezpieczeństwa w funkcji dostosowywania adresu URL zagrażał użytkownikom Zoom – najpopularniejszej na świecie usługi telekonferencyjnej. Błąd w aplikacji mógł pozwolić hakerom do manipulowania linkami ID spotkania np. w celach phishingowych, pozwalają m.in. na wykradanie danych uwierzytelniających – informują eksperci Check Point Research.
2020-07-17, 14:25
Polska wciąż narażona na ataki hakerów
Polska po raz kolejny znalazła się poza pierwszą 20 europejskiej listy bezpieczeństwa cybernetycznego – wynika z danych przedstawionych przez firmę Check Point Software Technologies. Rodzime firmy tym razem terroryzuje trojan Agent Tesla, za pomocą którego hakerzy zaatakowali blisko 14% zbadanych sieci firmowych! W skali globalnej największym zagrożeniem w zeszłym miesiącu okazał się botnet Phorpiex, który poprzez kampanię spamową dystrybuuje nowy ransomware Avaddon.
2020-07-15, 11:50
Check Point wprowadza nowy system Infinity SOC, wykorzystujący sztuczną inteligencję w celu szybkiego i dokładnego zapobiegania cyberatakom.
Check Point Infinity SOC to scentralizowane narzędzie w organizacji, które wykorzystując sztuczną inteligencję, stale monitoruje i analizuje działania ludzkie, procesy oraz technologie reagując i zapobiegając incydentom cyberbezpieczeństwa.
2020-07-09, 13:48
Guacamole podatne na ataki
Jedna z najpopularniejszych na świecie infrastruktur informatycznych do pracy zdalnej – Guacamole – posiada poważne luki bezpieczeństwa - ujawniają eksperci firmy Check Point. Hakerzy mogli podsłuchiwać sesje zdalne, rejestrować używane hasła i kontrolować komputery w organizacji. Eksperci wskazali dwa wektory ataku, które mogły prowadzić do pełnej kontroli nad całą siecią organizacji.
2020-07-03, 15:21
Nowa wytrzymała brama Check Pointa zabezpiecza przemysłowe systemy kontroli i infrastrukturę krytyczną przed najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi
Firma Check Point zaprezentowała nową wytrzymałą bramę bezpieczeństwa 1570R do ochrony sieci w infrastrukturze krytycznej, Industrial Control Systems (ICS) oraz systemów SCADA przeciwko wszelkim rodzajom zaawansowanych cyberzagrożeń V generacji. 1570R zapewnia niezrównaną wydajność, technologię bezpieczeństwa zapobiegania zagrożeniom, łatwość wdrażania i kontroli oraz niezawodność w najbardziej wymagających warunkach przemysłowych, takich jak elektrownie, zautomatyzowane fabryki i floty morskie.
2020-06-22, 10:14
Uwaga na zainfekowane CV i zwolnienia lekarskie
• Eksperci alarmują, że w załącznikach z plikami CV może kryć się złośliwe oprogramowanie – to rosnący trend wśród hakerów, którzy chcą wykorzystać rosnące bezrobocie na świecie.

• Aż 1 na 450 zidentyfikowanych złośliwych plików wykorzystywany jest do oszustw typu CV scam, co stanowi podwojenie tego typu scenariuszów ataku w ciągu ostatnich 2 miesięcy.

• Ogólna liczba ataków za pośrednictwem malware’u wzrosła aż a o 16%
2020-06-05, 09:45
Hakerzy fałszując firmowe maile wyłudzają pieniądze z funduszy inwestycyjnych oraz klubów piłkarskich
• Cyberprzestępcy podszywają się pod dyrektorów generalnych oraz finansowych wysyłając fałszywe maile z prośbami o realizację przelewów finansowych. To coraz popularniejszy sposób ataków na przedsiębiorstwa w czasie pandemii

• Na podobnej zasadzie hakerzy wyłudzili 1,3 mln dolarów od trzech współpracujących ze sobą spółek private equity

• Analogiczną technikę prawdopodobnie zastosowali hakerzy przejmujący korespondencję pomiędzy klubami piłkarskimi PSG oraz Boca Juniors. Za pomocą modyfikacji przesyłanych e-maili przestępcy zdołali przekierować środki na inne konto, w rezultacie pół miliona Euro trafiło na rachunek w Meksyku, przechodząc po drodze przez nowojorski CitiBank.
2020-06-05, 09:41
Użytkownicy Linuksa bezpieczniejsi dzięki zabezpieczeniu Check Pointa
Badacze z firmy Check Point przedstawili nowy mechanizm zabezpieczenia dla użytkowników Linuksa o nazwie „bezpieczne łączenie” (ang. Safe-linking). Przez prawie dwie dekady hakerzy wykorzystywali projekt zarządzania pamięcią w programie Linux, aby przejąć kontrolę nad komputerem docelowym. Teraz mechanizm Check Pointa znacznie utrudni cyberprzestępcom życie.
2020-05-22, 15:01
businessnews.biuroprasowe.pl
Koronawirus: Top Market wzmacnia kanał E-Commerce
Koronawirus wymusza zmiany nie tylko w naszym życiu, ale w biznesie. Polska Grupa Supermarketów (PGS), znana głównie z marki Top Market, przekonała się o tym najlepiej. Po tym, jak znacząco zmieniła asortyment sklepów i uzyskała wzrost przychodów o 25 proc. teraz modernizuje filar sprzedaży e-Commerce. Sklep online ma zabezpieczyć sieć ponad 600 placówek przed kolejnymi falami epidemii.
2020-05-13, 13:28
Polska sieć pożywką dla hakerów!
W kwietniu nastąpił znaczny wzrost ataków na polskie komputery. Najnowsze badanie firmy Check Point wskazują, że Polska znajduje się na szarym końcu (27 miejsce) europejskiego rankingu bezpieczeństwa sieciowego. Kwiecień był najgorszym okresem dla polskich internautów od wielu miesięcy m.in. za sprawą kolejnych niebezpiecznych kampanii spamowych wykorzystujących temat koronawirusa.
2020-05-12, 15:36
E-learning narażony na ataki hakerów… i uczniów?
Pandemia spowodowana przez koronawirusa zmusza studentów i pracowników do nauki oraz odbywania szkoleń w domu, za pośrednictwem platform e-learningowych. Okazuje się, że nie zawsze są one bezpieczne. Zespół Check Point Research poinformował, że odkrył luki w najczęściej używanych wtyczkach wspomagających naukę online, wykorzystywanych w ponad 100 tys. platform edukacyjnych na całym świecie!
2020-04-30, 17:06
Sprzedaż samochodów online szansą dla branży motoryzacyjnej
Pandemia Covid-19 doprowadziła do kryzysu w wielu branżach gospodarki, spośród których najbardziej ucierpiała motoryzacja – wskazują analitycy Alior Banku. Podobnego zdania jest Stowarzyszenie Europejskich Producentów Samochodów (ACEA), uznając obecne wydarzenia za sytuację bez precedensu. Czy wsparciem dla branży mogą się okazać platformy sprzedaży internetowej?
2020-04-27, 09:51
Hakerzy chcą wykorzystać tarcze antykryzysowe by pozyskać nowe ofiary!
Hakerzy pojawili się przy tarczy antykryzysowej. W momencie, gdy rządy wielu państw zmagają się z pandemią i starają się udzielić pomocy finansowej dotkniętym przedsiębiorstwom oraz osobom prywatnym, cyberprzestępcy chcą wykorzystać sytuację, starając się wyłudzić pieniądze oraz dane wrażliwe firm i użytkowników indywidualnych – ostrzegają eksperci Check Pointa.
2020-04-23, 13:49
Polacy masowo korzystają z kart i płatności online. Hakerzy tylko na to czekają.
Epidemia koronawirusa, zalecenia rządu i polityka sklepów zmusza Polaków do płacenia kartami kredytowymi. Obecnie 75 proc. Polaków posiadających karty w polskich bankach deklaruje, że płaci częściej kartą niż gotówką*. Prawie 90 proc. posiadaczy kart płaci zbliżeniowo. Wynika to bezpośrednio z obawy przed zakażeniem. Tymczasem hakerzy coraz częściej wykorzystują karty do kradzieży danych i pieniędzy.
2020-04-17, 09:53
PGS o nowej Tarczy Antykryzysowe
Przygotowana tuż przed Świętami rządowa Tarcza Antykryzysowa spełnia większość oczekiwań przedsiębiorców – ocenia propozycję rządową Polska Grupa Supermarketów. Te Święta staną się próbą dla wielu firm, rodzin i pracowników – musimy zjednoczyć siły.
2020-04-15, 13:54
APEL POLSKIEJ GRUPY SUPERMARKETÓW O SOLIDARNOŚĆ I WSPARCIE DLA LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW
Epidemia COVID-19, która rozprzestrzenia się po Polsce i świecie stała się niezapowiedzianym sprawdzianem dla polityków, przedsiębiorców oraz wszystkich obywateli. Polska gospodarka zaczyna coraz silniej odczuwać skutki kryzysu epidemiologicznego, choć – jak twierdzą eksperci - jego kulminacja jest jeszcze przed nami.

Polska Grupa Supermarketów zwraca się z apelem do wszystkich obywateli i rezydentów o wsparcie drobnych, lokalnych przedsiębiorców. Jednocześnie dziękuje współpracownikom, którzy każdego dnia obsługują tysiące Klientów.
2020-03-27, 10:50
businessnews.biuroprasowe.pl
STANOWISKO KRAJOWEJ IZBY KLASTRA ENERGII
W związku ze zwołaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenia Rady Gabinetowej, które będzie dotyczyć sytuacji epidemiologicznej w kraju, a w szczególności pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, swoje stanowisko przedstawiła Krajowa Izba Klastrów Energii (KIKE). Izba zwraca uwagę na istotne obawy wszystkich firm, pracujących nad uruchomieniem farm fotowoltaicznych w Polsce.
2020-03-18, 13:03
Polska poza 20. europejskiego rankingu bezpieczeństwa cybernetycznego!
Hakerzy coraz częściej staje się celem ataków hakerów. W konsekwencji nasz kraj spada europejskich rankingu bezpieczeństwa sieciowego na 22 miejsce - wskazują dane firmy Check Point. Najlepiej pod tym względem wypada Irlandia, Szewcja oraz Serbia; najgorzej – Macedonia. Eksperci zaznaczają, że w lutym nastąpił duży wzrost wykorzystania exploitów w celach rozprzestrzeniania botnetu Mirai, który jest znany z infekowania urządzeń IoT i przeprowadzania masowych ataków DDoS.
2020-03-17, 12:30
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies